W Krakowie jest bardzo wiele mieszkań na sprzedaż, dlatego jeśli interesujemy się zakupem takowego będziemy mieć niezły orzech do zgryzienia. Podobno rok 2013 jest niezwykle atrakcyjny do zakupu mieszkania, dlatego osoby myślące o lokum w Krakowie powinny właśnie teraz podejmować decyzje inwestycyjne. Wątpliwości mogą dotyczyć wielu kwestii.

Własny dom w Krakowie, czy warto kupować od developera?

Pierwsza z nich to rodzaj mieszkania, jakie chcemy kupić – normalne, czy deweloperskie? I jedno i drugie ma swoje zalety, mieszkanie stare, po kilku właścicielach będzie kilkadziesiąt tysięcy tańsze. Natomiast mieszkania deweloperskie, spod pędzla i młotka, są nowiutkie , nowoczesne, komfortowe i w idealnym stanie. Jednak tym, co jest najbardziej problematyczne w wyborze mieszkań na sprzedaż jest lokalizacja. Kraków jest dużym i bardzo zróżnicowanym miastem. W zależności od tego, gdzie pracujemy, jakie otoczenie lubimy, czy mamy rodzinę, dzieci, zwierzęta, samochody – taką lokalizację wybieramy. Jest więc ona zależna od wielu czynników.

Co jakiś czas w Krakowie pewne dzielnice stają się bardziej modne. Obecnie okolice Mydlników, czy ulica Kazimierza Wielkiego w Śródmieściu są bardzo ciekawe. Powstaje tu wiele nowych inwestycji, jak i oferta starszych mieszkań na sprzedać jest również bardzo szeroka. Młodzi ludzie chętnie kupują mieszkania w tak zwanych dzielnicach studenckich. Bliskość kampusów, uczelni i ciekawych miejsc rozrywki jest na pewno zachęcająca.

Rodziny z dziećmi wybierają spokojniejsze, urokliwe dzielnice bardziej oddalone od centrum. W samym centrum, na Starówce, czy żydowskim Kazimierzu również można znaleźć wiele mieszkań na sprzedaż. Są one jednak horrendalnie drogie i ciężko dostępne. Nawet dawniej nielubiane dzielnice jak Nowa Huta, czy Płaszów zyskują obecnie dzięki ciekawym inwestycjom deweloperskim. To do nas, klientów, należy rozważnie w kwestii zakupu mieszkania. Powinna być to decyzja podjęta odpowiedzialnie. Mieszkań na sprzedać jest o dostatkiem w Krakowie, dlatego też na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.