Warunki narciarskie Czarna Gora są w tym roku wyśmienite. Z tego powodu przyjeżdżają tutaj turyści z całej Kotliny Kłodzkiej. Noclegi są tutaj bardzo tanie. Dookoła można zobaczyć wiele willi, które oferują pokoje w przystępnej cenie.

Czarna Gora jest znakomitym miejscem na uprawianie narciarstwa. Wokół miejscowości znajduje się 7 tras zjazdowych o różnych parametrach. Jedne przygotowane są dla narciarzy zaawansowanych inne dla początkujących. Jest jedna trasa, którą zrobiono specjalnie pod narty kartingowe. Charakteryzuje się ona ostrymi zakrętami oraz stromym zjazdem.

Noclegi w Czarnej Górze zwykle mieszczą się w kamienicach lub willach. W całej miejscowości można znaleźć bardzo dużą ilość kwater prywatnych. Jadąc przez wieś zobaczymy wiele tablic informacyjnych o treści „wolne pokoje”. Oczywiście w sezonie trzeba rezerwować nocleg wcześniej, ponieważ zwykle zimą jest tutaj bardzo wielu miłośników białego szaleństwa. Jest tak, ponieważ warunki narciarskie w Czarnej Gorze są znakomite. Praktycznie każdego roku uzbiera się tutaj spora warstwa śniegu wystarczająca, żeby nieźle poszaleć na stoku.

W miejscowości jest bardzo dużo wypożyczalni sprzętu sportowego. Można tam dostać narty, snowboard, a także inne przyrządy, które mogą się przydać na wiosnę. Ceny nart nie są wygórowane, a sprzęt jest przyzwoity i zdatny do użytku.

Sudety, to kraina geograficzna Polski. Jest to drugie po Karpatach pasmo górskie w naszym kraju. Krajobraz jest tam nieco inny niż w Bieszczadach, czy Tatrach. Zbocza gór są znacznie mniej strome przez co znacznie przyjemniej odbywa się tam zjazdy na nartach. Czarna Gora leży w samym sercu Sudetów – Kotlinie Kłodzkiej. Warto tam pojechać z rodziną na ferie. Należy tylko pamiętać, aby wcześniej zarezerwować nocleg w willi lub kamienicy.