Jak sama nazwa wskazuje to latająca platforma. Innymi słowy mówiąc to urządzenie, które pomaga wznosić się nad powierzchnią wody i nurkować. Przypomina to trochę pływanie jak delfin.

Urządzenie przymocowane jest do skutera wodnego, który dzięki odpowiedniej mocy silnika pompuje wodę co umożliwia wznoszenie osoby na Flyboardzie. Zwykle stosowany jest silnik 100-konny. Maksymalnie można się wznieść na wysokość ośmiu metrów. Oprócz wznoszenia możliwe jest kontrolowanie lotu bocznymi ujściami wody. Nauka nie trwa długo, z instruktorem ok. 20 minut, a jeśli trenujemy samodzielnie to od 30 do 60 minut. Urządzenie jest bezpieczne, dodatkowe bezpieczeństwo stanowi instruktor, który czuwa nad naszą zabawą. Uczestnik ubrany jest w kamizelkę ochronną oraz kask. Na urządzeniu może latać już nawet młodzież w wiek od ośmiu lat.

Co do warunków korzystnych do uprawiania sportu, woda powinna mieć minimum 15 stopni, a powietrze minimum 20 stopni. Flyboard został wynaleziony przez mistrza świata w jeździe na skuterach wodnych Franky’ego Zapatę w 2011 roku. Dotychczas w roku 2012 zostały zorganizowane mistrzostwa świata w lataniu na Flyboardzie w Katarze. W zawodach brali udział Polacy.

Możliwość doświadczenia czym jest flyboard udostępnia nam: www.marinadomaniowska.pl