Druk offsetowy – rodzaje, proces oraz korzyści

Druk offsetowy lub litografia offsetowa jest techniką druku, która przenosi tusz z płyty na gumowy wałek, a następnie na papierowy materiał. Zazwyczaj jest używany do produkcji masowej, na przykład do drukowania dużych ilości gazet, broszur, artykułów piśmiennych, czasopism i pudeł. To jedna z najczęściej używanych opcji drukowania dla wysokiej jakości wydruków i niskich kosztów, oprócz druku fleksograficznego i druku cyfrowego.

Druk Offsetowy Kraków

Rodzaje druku offsetowego

Drukowanie offsetowe w Internecie
Litografia offsetowa w Internecie jest najbardziej widoczna w drukowaniu gazet i pudeł. W procesie tym rolki papieru są podawane w sposób ciągły przez prasę i mogą wytwarzać ponad 5000 drukowanych materiałów. W dalszej kolejności papier jest cięty (jest to również część prasy) w celu utworzenia identycznych arkuszy. Drukarki offsetowe z podawaniem z sieci mogą wytwarzać ponad 3 000 arkuszy papieru na minutę, co przekłada się na około 80 000 identycznych arkuszy na godzinę. Ta opcja jest idealna dla organizacji, które potrzebują produkować duże ilości w krótkim czasie.

Drukowanie offsetowe arkuszowe
W przeciwieństwie do drukowanej przez sieć, litografii offsetowej arkusz produkuje mniejsze ilości, ponieważ arkusze papieru są podawane indywidualnie. Mimo to, nadal uważany jest za maszynę o największej prędkości w porównaniu do innych opcji. Drukowanie arkuszowe może wzrosnąć od 12 000 arkuszy do 24 000 na godzinę. W ciągu lat modernizacji, blacha również poprawiła prędkość, co pozwoliło jej na wykonywanie podobnych funkcji, jak w prasie zwojowej.

Druk offsetowy – o czym warto pamiętać przed prasowaniem

Przygotowywanie kompozycji przed przejściem przez prasę jest ważnym krokiem w celu uzyskania dokładnego wyniku drukowania. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych podczas przygotowywania prac nie jest przekształcanie ich pracy z RBG na CMYK. Najlepszym sposobem na prawidłowe przygotowanie plików jest skontaktowanie się ze specjalistą ds. produktów w firmie zajmującej się pakowaniem lub drukarnią, z którą współpracujesz. Specjaliści w zakresie produktów paczkowych mogą zapewnić pełną wiedzę i doradztwo w zakresie przygotowywania kompozycji.

Korzyści z drukowania offsetowego

  1. Wysoka jakość, prawdziwy kolor – Offset wykorzystuje atrament zamiast toneru (druk cyfrowy), wynik wydruku jest o wiele bogatszy i wyraźniejszy.
  2. Niska cena – Drukowanie średnie i duże najlepiej nadaje się do drukowania offsetowego. Im więcej wyprodukowanych ilości, tym tańszy staje się koszt jednostkowy.
  3. Szybki i wydajnyWeb-fed może wyprodukować ponad 80 000 kopii materiałów drukowanych, jednocześnie wytwarzając je w wysokiej jakości
  4. Elastyczny i dynamiczny -Druk offsetowy działa na szerokiej gamie materiałów, w tym na papierze, tekturze, drewnie, skórze i plastiku, zapewniając jednocześnie rozwiązania w zakresie wykończenia druku i inne specjalne życzenia.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − osiem =