Żyjemy w czasach, gdy bycie fit jest równie ważne jak bycie zdrowym. Pojęcia te po części są przecież ze sobą tożsame. Coraz więcej ludzi przykłada wagę do tego, aby być wysportowanym i bardziej sprawnym fizycznie. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Widać to po rosnącym zainteresowaniu ofertą siłowni i fitness klubów. Nowe obiekty powstają jak grzyby po deszczu. Jak w takim gąszczu wybrać klub najlepszy dla siebie. Podstawowym czynnikiem, który decydować powinien o wyborze siłowni jest jest sprzęt. Ma on ogromne znaczenie dla potencjalnego klienta. Jak powinien być wyposażony dobry klub?

Strefa „cardio”

Każda siłownia powinna mieć wydzieloną strefę „cardio”, w której wykonuje się ćwiczenia aerbowe. Sprzęt treningowy tego typu to bieżnie elektryczne, trenażery eliptyczne, orbitreki, stepery, rowery stacjonarne i wioślarze. Ćwiczenia na tego typu urządzeniach to dobra rozgrzewka przed właściwym treningiem z ciężarami. To także idealny sposób aby zredukować masę ciała i pozbyć się zgromadzonej tkanki tłuszczowej. Strefa ta szczególnie jest lubiana przez kobiety. Wyposażenie siłowni nie powinno ograniczać się do pojedynczych egzemplarzy bieżni czy rowerków. Powinno ich być kilka z każdego rodzaju, aby umożliwić jednocześnie trenować paru osobom.

Strefa ciężarów

Tutaj sprzęt treningowy jest niezwykle ważny. Musi spełniać określone warunki: być bezpieczny, stale konserwowany i serwisowany. I zasada jest taka – im więcej jest sprzętu do dyspozycji, tym lepiej. Ważne jest, aby dostępne były maszyny umożliwiające ćwiczenie każdego mięśnia ciała. Dobrze jeśli są one pogrupowane w sekcje, na przykład – prawa część siłowni to sprzęt do treningu nóg, a lewa – mięśni rąk.

Jakość w cenie

Każdy renomowany producent sprzętu sportowego wie, że klienci siłowni są bardzo wymagający. Wiodące marki takie jak np. Apus Sports dostarczają produkty najlepszej jakości, i właśnie takiego sprzętu należy szukać w klubie. Jeśli na pierwszy rzut oka widać, że wyposażenie siłowni jest stare, zardzewiałe i skrzypiące – należy bezwzględnie unikać takich miejsc. Jakość sprzętu przekłada się na trening.