Dobra ochrona w pracy – jak chronić twarz i oczy

Odpowiedni strój w pracy to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zachowania zasad bezpieczeństwa. Wiele przepisów wyraźnie wskazuje na to, jak należy chronić życie i zdrowie człowieka podczas wykonywania określonych prac. Mowa tutaj nie tylko o zastosowaniu odpowiednich urządzeń i przestrzeganiu przepisów, ale często także o zastosowaniu odpowiedniej odzieży.

Jak dobre chronić oczy w pracy

W czasie wykonywania wielu prac szczególnej ochronie powinny zostać poddane oczy i twarz. Spawanie, cięcie czy praca w pyle lub w towarzystwie substancji chemicznych – to tylko niektóre przykłady zajęć, które w każdej chwili mogą spowodować uszkodzenia oczu i twarzy. Wystarczy bowiem niewielki odprysk, aby zranić pracującą osobę lub nawet spowodować obrażenia zagrażające życiu.

Jak ochronić oczy i twarz

Aby zapobiec uszkodzeniom twarzy i oczu podczas pracy należy stosować odpowiednie przedmioty, wyprodukowane specjalnie w tym celu. Do najpopularniejszych należą z pewnością gogle i okulary ochronne. Gogle mają konstrukcje, która dobrze przyległą do twarzy dookoła oczu, co sprawia iż uniemożliwia przedostawanie się pyłu, dlatego często stosuje się je w tych miejscach, w których występuje kurz i pył. Okulary zaś chronią na przykład przed opiłkami w czasie szlifowania czy cięcia, ponadto wykonane w różnych kolorach jednocześnie bardzo często eliminują niekorzystne działanie na przykład promieniowania podczerwonego. Do ochrony całej twarzy stosuje się odpowiednio wykonane osłony twarzy, w postaci opuszczanej na całą twarz maski, zazwyczaj z przezroczystej pleksi. Często jest ona produkowana tak, iż zestaw zawiera jednocześnie nauszniki, aby chronić również słuch pracującego w hałasie człowieka.

Dlaczego warto kupić dobrze dobraną odzież ochronną

Ochrona oczu i twarzy w pracy to kwestia bardzo ważna. Dlatego też odzież ochronna jak również stosowane do ochrony pozostałe przedmioty powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Zapewniają wówczas nie tylko komfort korzystania z nich, ale również zapewniają właściwą ochronę przez długi czas. Dlatego zakup takich produktów powinien być dokonany w miejscach, które gwarantują dostarczenie przedmiotów najwyższej jakości. Jednym z takich miejsc jest sklep Elan Vital, gdzie znaleźć można odzież roboczą i przedmioty do ochrony ciała wykorzystywane w bardzo wielu zawodach.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − osiemnaście =