Dobry ekspres do kawy to must have w miejscach związanych z gastronomią. Trudno wyobrazić sobie naprawdę świetną restaurację lub kawiarnię bez ekspresu ciśnieniowego, dzięki któremu można zaparzyć najlepszą kawę. Leasing ekspresów to bardzo dobre rozwiązanie dla inwestorów, którzy nie mogą pozwolić sobie na sfinansowanie ekspresu poprzez zakupienie go za gotówkę.

Leasing ekspresów do kawy

W leasing można wziąć samochód, sprzęt biurowy, a nawet ekspres do kawy. To świetne rozwiązanie dla właścicieli restauracji i kawiarni, którym zależy na najwyższej jakości sprzęcie, który zwykle kosztuje krocie. Warto wiedzieć, że ekspresy od renomowanych producentów to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. W dużych kawiarniach, gdzie jest ogromny ruch klientów, potrzebne są bardzo wydajne ekspresy. Zamiast zamartwiać się tym, że nie można pozwolić sobie na zakup sprzętu od zaraz, warto dowiedzieć się więcej o możliwości leasingowania.

Czym jest leasing ekspresu do kawy?

Jak prostymi słowami określić, czym jest leasing ekspresu? To po prostu wynajęcie go od firmy wynajmującej ekspresy, a następnie płacenie za niego w systemie ratalnym. Kwoty ustalone są z góry, a opłaty za leasing wnosi się w ściśle określonym terminie. Umowę leasingu podpisuje się na określony czas, zwykle na kilka lat. Po zakończeniu umowy, istnieje możliwość wykupienia ekspresu na własność. Zwykle należy dopłacić stosunkowo niedużą kwotę. Można też zrezygnować, a następnie wziąć w leasing inny, nowszy sprzęt. Opłaty za leasing to zatem opłaty za użytkowanie, które wnoszone są też po to, aby w przyszłości wykupić ekspres w niższej cenie. W czasie trwania umowy leasingu nie jest się jednak właścicielem sprzętu, a jedynie jego użytkownikiem.

Koszty leasingu ekspresu do kawy

Koszty związane z leasingiem można włączyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. To ważna informacja dla osób prowadzących swoją działalność. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, a także sprawdzić, jakie modele są dostępne. Wybór jest naprawdę duży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 2 =