Aby dobrze przygotować imprezę z okazji Halloween, trzeba pomyśleć o odpowiednich dekoracjach. Nie jest to proste, bo wybór nadal nie jest największy – istotne jest jednak, aby w żadną ze stron nie przesadzić.

Na początek dobrze jest przemyśleć, gdzie organizowana jest impreza. Jeśli jest to nasze mieszkanie, to musimy wziąć pod uwagę jego przestrzeń oraz liczbę gości – aby nic nie zostało zniszczone, a jednocześnie, aby dekoracje robiły wrażenie. Obecnie w sklepach internetowych do wyboru są różne pomysły na drobne elementy dekoracyjne, a część z nich można wykonać też samemu.

Zmień wystrój

Każda udana impreza tematyczna zaczyna się od zupełnej zmiany wystroju. To oznacza, że potrzebne będą stosowne dekoracje. Aby zakryć ścianę w nieodpowiednim kolorze można zszyć ze sobą maski Halloween zrobione z tektury, a następnie zawiesić je w formie swoistej kurtyny. Dzięki temu ściana pozostanie niewidoczna, a my stworzymy straszny klimat.

Jeżeli organizujemy imprezę w miejscu, do którego trudniej jest trafić, można po drodze wywiesić specjalne banery informujące o wydarzeniu. Trzeba jednak brać pod uwagę, że to – zwłaszcza w miejscach publicznych – może wymagać odpowiedniej zgody oraz zapewni nam dodatkowych, niezaproszonych gości. O ich selekcję można łatwo zadbać – np. wpuszczając osoby z zaproszeniami albo mające maski Halloween.

Jedzenie i napoje

Niezależnie od tego, czy robisz imprezę w domu, czy w klubie, będziesz potrzebował odpowiedniego jedzenia. Jeśli fundusze na to pozwalają, można zamówić catering – trzeba mieć jednak na uwadze, że to może spowodować, iż jedzenie będzie… zwyczajne. Tymczasem o wiele lepszym pomysłem może być samodzielne wykonanie łakoci, na przykład w formie muffinek ozdobionych lukrem na kształt pajęczyny i pająków.

Prócz jedzenia, warto zadbać także o napoje. Dobrze, gdy będą one miały charakterystyczny kolor – bez trudu można zrobić zarówno drinki, jak i soki o krwistej czy czarnej barwie. Wystarczy odpowiednio dobrać składniki oraz mieć przezroczyste naczynie, w którym napitki będą się dobrze prezentować.

Pamiętaj o drobiazgach

Podczas dekorowania sali ważne są też drobiazgi. Stoły można odsypać mieniącym się konfetti w formie małych pajączków albo nietoperzy. W rogach ścian czy np. na podeście dla DJ-a można zastosować sztuczną pajęczynę, dzięki której klimat będzie jeszcze bardziej mroczny. Zamiast standardowych słomek i serwetek można wybrać takie, które będą miały odpowiednie barwy. W niespodziewanych miejscach można ustawić małe szkielety albo ubrać balony w maski Halloween – zaskoczenie i zadowolenie gości gwarantowane!Zakupy masek na Halloween najlepiej zrobić w sklepie superparty4you.pl.