Obecnie podróżowanie samolotem nie jest już drogie, zwłaszcza kiedy wybieramy tanie linie lotnicze. Niemal każdy może sobie na nie pozwolić i często za śmieszne pieniądze wybrać się w ciekawe miejsce. Rozbudowująca się sieć połączeń polskich lotnisk zachęca do podróżowania. Tylko w jaki sposób dojeżdżać na lotnisko? Opcji jest kilka i każda ma swoje wady i zalety.

Zamówienie taksówki

Jest to dobry sposób, o ile na lotnisko nie mamy daleko i zależy nam na czasie. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że transport na lotnisko mamy z wyznaczonego przez nas miejsca, o określonym czasie. Wadą będą mogą być zbyt duże koszty. A jeśli podróżujemy w większym gronie, to przewóz osób nam towarzyszący będzie się wiązał z zamówieniem dwóch lub więcej taksówek, co może być już kłopotliwe.

Podróż pociągiem

Jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie. W tym przypadku podróż większą grupą nie jest kłopotliwa. Warunki podróży są dosyć komfortowe, zwłaszcza jeśli nie wybierzemy przejazdu w klasie ekonomicznej. Niestety wadą może okazać się trudność w doborze odpowiedniego połączenia i czasu odjazdu. Rzadko udaje się idealnie zgrać czasowo dojazd pociągu na lotnisko z oprawą na lotnisku bez potrzeby długiego czekania na lotnisku. Dodatkowo należy zawsze trzeba wziąć pod uwagę możliwość opóźnień. Poza tym pociągiem lepiej podróżować z małą i lekką torbą, aby nie musieć dźwigać ze sobą ciężkiego bagażu.

Wynajem busa

Może być to najlepsze rozwiązanie z możliwych, przede wszystkim na podróżujących w kilka osób. Wynajem busa nie wiążę się z wysokimi kosztami, które rozkładają się na wszystkich podróżujących Poza tym zawsze je można negocjować. Transport na lotnisko mamy z wyznaczonego przez nas miejsca oraz godzinie (punktualność), a sama podróż odbywa się w komfortowych warunkach – szybko i bezpiecznie. Nie musimy się też martwić o ilość czy ciężar naszych bagaży. Wybierając transport na lotnisko wynajętym busem mamy możliwość stawiania pewnych warunków dotyczących podróży – np. ilości postoi.

Transfery na lotnisko Kraków Balice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

three × 3 =