Mimo, iż Poznań jest piątym pod względem liczby ludności miastem w Polsce, możemy śmiało stwierdzić, iż jest ono bardzo niedocenione. Oczywiście nie mówimy, że nie ma tu turystów, aczkolwiek większość z nas decyduje się na jego zwiedzanie jak jest przejazdem. A w gruncie rzeczy, by zwiedzić cały Poznań, a przynajmniej jego najważniejsze elementy i zabytki, potrzeba przynajmniej kilku dni.

Jeżeli chcemy zagłębić się w tutejsza kulturę i historię, warto wynająć pokój na tydzień w jakimś przytulnym hotelu. Na szczęście w Poznaniu jest duża baza noclegowa – niewątpliwie znajdziemy taki hotel, jaki nam będzie odpowiadał. Na szczególną uwagę w samym Poznaniu zasługuje węzeł komunikacyjny. Niezależnie od tego, w jakim miejscu wybierzemy hotel, mamy praktycznie sto procent pewności, że dotrzemy w niego w inny, wybrany przez nas punkt. Aglomeracja poznańska posiada nie tylko świetny węzeł drogowy, ale również kolejowy. W mieście znajduje się również międzynarodowy port lotniczy. W Poznaniu znajdziemy coś zarówno dla małych i dużych, fanów kultury oraz zwolenników religii – opera, balet, kino, teatry, muzea, galerie sztuki, zespoły folklorystyczne.

Poznań jest stosunkowo często odwiedzany przez turystów, ale jak wspomnieliśmy – zazwyczaj tylko przejazdem. Warto jednak wybrać mały, przytulny hotel i zdecydować się pozostać tu kilka dni dłużej. Dzięki temu poznamy wspaniałe miejsca, historię oraz kulturę, a także ludzi, którzy zapadną w naszej pamięci na długi czas. W samym mieście jest kilka atrakcyjnych tras turystycznych: Trakt Królewsko-Cesarski, Szlak Romański, Trasa Kórnicka oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Dodatkowo wokół Poznania jest Pierścień Rowerowy połączony z centrum specjalnymi szlakami. Nie da się ukryć, że decydując się na nocleg właśnie w hotelu Poznaniu przydałby się rower. Oczywiście, jeżeli akurat nie mamy ze sobą tego środka transportu, niemal na każdym rogu znajdziemy wypożyczalnie, gdzie za przystępną cenę wypożyczymy dwukołowca.

Po obfitym śniadaniu w hotelowej restauracji w Poznaniu warto wybrać się na Stare Miasto. Prowadzi doń główny deptak. Wzdłuż drogi znajdziemy Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. W 2008 roku Rada Centrów Handlowych uznała je za najlepsze centrum handlowe na świecie. Na Starym Rynku niewątpliwie zachwyci nasz ratusz z koziołkami. Codziennie w południe odgrywany jest z jego wieży hejnał. Domki budnicze, waga miejska, odwach – samych zabytków w Poznaniu jest bardzo dużo, dlatego tak ważne jest poświęcenie chociażby kilku dni na jego zwiedzanie.

Dowiedz się więcej i zarezerwuj hotel w Poznaniu na http://www.hotelewam.pl