Wiedza to władza. Tak było od zarania dziejów, tak jest i dzisiaj. Obecnie widać to głównie na przykładzie spółek giełdowych, gdzie każda, nawet najdrobniejsza informacja może zachwiać całym przedsiębiorstwem.

Aby zabezpieczyć się przed wypłynięciem nieodpowiednich danych na szersze wody, zawsze warto się zastanowić albo nad ich odpowiednim zabezpieczeniem, albo nad ich zniszczeniem. Jednym z najlepszych sposobów niszczenia danych jest wykorzystanie pola elektromagnetycznego. Najsilniejsze z nich wytworzy demagnetyzer. Jest to urządzenie, które bezpowrotnie zniszczy wszelkie dane z dysków.

Dlaczego warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem?

Przede wszystkim – zastosowanie demagnetyzacji powoduje, że wszystkie dane są bezpowrotnie usuwane z nośnika. Nie ma żadnej możliwości, aby uzyskać dostęp do jakichkolwiek informacji po demagnetyzacji.

Co za tym idzie – żadna poufna, tajna czy po prostu naruszająca warunki RODO informacja, nie zostanie przekazana osobom trzecim, ani nie trafi w niepowołane ręce. Dane te zresztą, powinny być usuwane w momencie gdy przestają być potrzebne – zabezpiecza to nie tylko osoby czy podmioty, których dane dotyczą, ale również podmioty, które te dane przetwarzają.

Demagnetyzer dla firmy zajmującej się przetwarzaniem danych powinien być jednym z podstawowych wyborów w trosce o dobro swojego klienta.

Sprzęt tego typu jest dostępny w kilku polskich przedsiębiorstwach. jednak jedną z najbardziej doświadczonych na tym rynku firmą jest ProDevice. Oferują oni najlepszej jakości demagnetyzery, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Sprzęt tej firmy posiada wszystkie najważniejsze certyfikaty, spełnia wyśrubowane testy, a co za tym idzie – oferuje najlepszy sprzęt dostępny na rynku.

Demagnetyzer powinien być urządzeniem, które, zwłaszcza w firmach przetwarzających dane, powinno stanowić istotny element wyposażenia. Dzięki niemu uniknąć można wielu problemów związanych z wyciekami danych, zabezpieczyć prywatność klientów. Sprzęt odpowiedniej jakości będzie idealnie sprawował się nawet u najbardziej wymagającego klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nineteen − one =