Poznań będący stolicą województwa Wielkopolskiego przyciąga ofertą turystyczną, organizowanymi wydarzeniami kulturowymi i sportowymi oraz bogatą ofertą kulinarną. Do miasta można dotrzeć samochodem poruszając się drogami krajowymi, jak i autostradą. Poznań jest dobrze skomunikowany, ponieważ dojechać możemy autobusem, busem i pociągiem. W mieście znajduje się także lotnisko, które łączy Poznań z Europą.

Chcąc mieć świetną bazę wypadową do zwiedzania warto skorzystać z oferty noclegowej proponowanej przez sieć AMW Hotele, wśród których znajduje się Hotel Ikar. Hotel ten znajduje się w ścisłym centrum miasta. Tak dogodna lokalizacja sprawia, że można zwiedzić znacznie więcej oraz dużo łatwiej skorzystać z oferty kulturalnej, którą posiada miasto Poznań. Poza tym standard miejsc noclegowych jest na wysokim poziomie, pomimo tego, że ceny wcale nie są wygórowane.

TOP 9 miejsc w Poznaniu:

  1. Zamek Cesarski, który był rezydencją ostatniego cesarza Niemiec, Wilhelma II.
  2. Ostrów Tumski i Śródka, która jest jedną z najstarszych dzielnic Poznania.
  3. Kościół Św. Jana Jerozolimskiego, który został wzniesiony w 1188 roku jako pierwszy ceglany budynek w Polsce.
  4. Jezioro Maltańskie – sztuczny zbiornik wodny, wokół którego znaleźć można wiele restauracji, stok narciarski, plażę miejską, lodowisko, Termy Maltańskie, pomnik „Harcerzy”, kolejkę Parkową Maltanka oraz Nowe Zoo.
  5. Termy Maltańskie to poznański aquapark, który znajduje się w czołówce największych obiektów tego typu w Polsce. Miejsce niezapomnianej zabawy w wodzie.
  6. Nowe Zoo przyciąga swoją wielkością oraz nietuzinkowymi gatunkami zwierząt, które można zobaczyć podczas spaceru.
  7. Cytadela zwana kiedyś Wzgórzem Winiarskim to miejsce przypominające o historii Poznania architekturą oraz ofertą zlokalizowanych w tym miejscu Muzeów.
  8. Stara Rzeźnia – miejsce spotkań podczas licznych targów staroci, organizowanych w każdą sobotę oraz wielu imprez, w których można wziąć udział.
  9. Poznańskie koziołki, czyli symbol Poznania znajdujący się na ratuszowym zegarze na Starym Rynku.

Poznań to jedno z najciekawszych miast Wielkopolski, które należy odwiedzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 2 =