Wszyscy zasługują na odrobinę prywatności, dlatego też wokół własnej posesji właściciele bardzo często stosują ogrodzenia.

Ogrodzenia stawiane są z coraz to piękniejszych i wyższych materiałów. Bardzo popularne są ogrodzenia swoim wyglądem przypominające mur. Taki rodzaj odizolowania się buduje się najczęściej z kamieni, cegieł i bloczków betonowych, które łączone są ze sobą w spójną całość za pomocą najlepszej zaprawy, czyli takiej, która najlepiej spajać będzie ze sobą materiał.

Taki rodzaj ogrodzenia spotkać można bardzo często w miastach, gdzie poszczególni właściciele barów i fabryk tak właśnie pilnowali gości i tajemnic firmy. Bardzo ciekawym rodzajem jest elektryczny pastuch stworzony z drutu pod napięciem, którego jedynym zastosowaniem jest utrzymanie stada bydła lub owiec na danym terenie tak, aby żadne ze zwierząt nie uciekło i przy okazji tez, aby wilk czy lis nie miał do nich dostępu.

Balustrady mają bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie wykończeniowym, aby nadać wnętrzu zupełnie inny charakter. Oczywiście stosuje się go jako swego rodzaju zabezpieczenie wszelkiego rodzaju tarasów i balkonów, aby przypadkiem nikt nie wypadł na dół. Wytwarzane są one z najróżniejszych materiałów począwszy od drewna, a na metalu z kamieniami szlachetnymi kończąc. Ogranicza Nas tylko wyobraźnia i ilość pieniędzy, jakie możemy na balustradę przeznaczyć.