Aloesowe kosmetyki domowej roboty

Naturalne kosmetyki są ostatnio bardzo popularne – konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na jakość produktów, z czego powstają oraz jak wygląda proces ich produkcji. Ekologiczne trendy to nie tylko moda, jak niektórzy sądzą, ale realna potrzeba, szczególnie w świetle powszechnie stosowanych konserwantów i pestycydów.

Kosmetyki zawierają ekstrakty i olejki wielu roślin, których dobroczynne właściwości zostały już niejednokrotnie udowodnione badaniami. Z tego względu takie substancje są bezpieczne i, co najważniejsze, skuteczne. Jedną z najpopularniejszych roślin używanych w kosmetyce i w farmaceutyce jest aloes. Powszechnie znane są jego właściwości oczyszczające, nawilżające i łagodzące. Jak mało która z roślin, aloes łączy w sobie wszystkie właściwości pożądane dla utrzymania zdrowej i pięknej skóry oraz . Najbardziej popularnymi produktami są: krem aloesowy, żel z aloesu do picia, balsamy oraz antyperspiranty. Wiele rodzajów kosmetyków są bez problemu do nabycia w drogeriach i aptekach, jednak spora część osób decyduje się na samodzielne wykonywanie różnych preparatów. Wymaga to co prawda trochę wiedzy i znajomości tematu, jednak ostateczny efekt jest bardzo porównywalny do działania profesjonalnych kosmetyków znanych firm. Zasadniczo aloes naturalnie występuje raczej w krajach, gdzie przez większość roku panują wysokie temperatury, jednak tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samodzielnie wyhodować tę roślinę w domu. Wbrew pozorom, aloes nie jest bardzo wymagającą rośliną i rosnąć może nawet w doniczce – tym sposobem zawsze będziemy mieli go pod ręką.

Do kosmetyków domowej roboty najczęściej dodaje się surowe białko jajka, sok z cytryny, miód lub sok z czosnku. Jednak równie dobre działanie aloesu można uzyskać stosując tylko jego sok, lub ewentualnie rozcieńczając go z wodą. Do niektórych zabiegów kosmetycznych wystarczy nawet usunięcie skóry z jednej strony rośliny i wcieranie w ten sposób soku np. w skórę twarzy. Zabiegi z użyciem aloesu na początku można stosować z nieco większa częstotliwością, natomiast w późniejszym etapie wystarczy przeważnie stosowanie masek czy kremów aloesowych jedynie kilka razy w miesiącu.

Na co najczęściej pomagają takie aloesowe mieszanki? Przede wszystkim, ta roślina słynie ze swoich właściwości nawilżających. Sok z aloesu jest bardzo lekki, dobrze się wchłania, dlatego jest dobrze tolerowany przez każdy rodzaj skóry. Ponadto aloes rozjaśnia przebarwienia, niweluje niedoskonałości i działa łagodząco nawet na oparzenia słoneczne.

Brak możliwości komentowania.