Wizytówka to must have każdego przedsiębiorcy. To gadżet, który odróżnia amatora od profesjonalisty. Chcąc osiągać sukcesy, pozyskiwać klientów i zleceniodawców trzeba mieć dopracowaną wizytówkę. Można też traktować ją jak ulotkę, która w skompresowany sposób prezentuje twoje umiejętności. Zanim jednak zabierzesz się za wydruk wizytówek, skorzystaj z kilku rad.

Krok 1

Ustal dane, które chcesz umieścić na wizytówce. Powinieneś wiedzieć ile miejsca dokładnie zajmą. Konieczne jest imię i nazwisko, nazwa firmy lub stanowisko, adres, numer telefonu i adres email. Jeżeli korzystasz z loga, to też powinieneś o nim pamiętać. Na wizytówce powinieneś umieścić tylko najważniejsze dane.

Krok 2

Wstaw swoje dane w przestrzeń o ustalonej wielkości. Zalecanym rozmiarem dla wizytówek jest 90×50 mm. Możesz wybrać inny, ale ten jest najbardziej bezpieczny, bo łatwo mieści się w portfelu i pasuje do standardowych wizytowników.

Krok 3

Zaplanuj rozmieszczenie, czcionkę i wielkość danych. Muszą one być dobrze rozmieszczone na projekcie. Należy pamiętać o zostawieniu marginesu z każdej strony (przynajmniej po 5 mm). Tekst powinien być czytelny oraz przejrzysty. Jeżeli korzystasz z polskich znaków, to wybieraj tylko czcionki, które nimi dysponują. Ważne by dopasować czcionki do loga. Jeżeli jest ono nowoczesne, to taki sam powinien być krój liter.

Krok 4

Zastanów się, czy chcesz coś umieścić na drugiej stronie wizytówki. To dobre miejsce na mapę dojazdu, zdjęcie, czy krótkie rozpisanie twojej oferty. Najważniejsze by było ono czytelne i zapadało w pamięć.

Krok 5

Ustal paletę barw. Jest to bardzo ważna. Wizytówka nie powinna być zbyt pstrokata, ale powinna rzucać się w oko. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie postawienie na jasne kolory, nawet pastelowe. Ważne jednak, by czcionki były ciemniejsze i wyraźne. Tło i litery nie mogą zlewać się ze sobą.

Krok 6

Wybierz dobry papier. Twoje wizytówki świadczą o Tobie. Z tego powodu powinieneś postawić na papier dobrej jakości. Minimalna gramatura to 300-350 g/m2.

W taki właśnie sposób projektujemy i drukujemy wizytówki!
Drukarnia Reban

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 2 =